CHP’li İnce Adaylık İçin İstanbul Kongresini Bekliyor

3-4 Şubat’ta yapılacak 36. Olağan Kurultay’a hazırlanan Cumhuriyet Halk Partisi’nde gözler yarın yapılacak İstanbul İl Kongresi’ne çevrilmiş durumda. Büyük kongrede genel başkan adaylığına soyunmak isteyenler İstanbul il kongresini takip altına aldı. Kongre öncesi nabız yoklayan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, genel başkan adaylığı ile ilgili kararı İstanbul İl Kongresi’ndeki tabloya göre verecek. İnce henüz kararını vermedi ama […]

CHP’li İnce Adaylık  İçin İstanbul Kongresini Bekliyor
  • 12 Ocak 2018 09:44
  • 12 Ocak 2018 09:48

3-4 Şubat’ta yapılacak 36. Olağan Kurultay’a hazırlanan Cumhuriyet Halk Partisi’nde gözler yarın yapılacak İstanbul İl Kongresi’ne çevrilmiş durumda. Büyük kongrede genel başkan adaylığına soyunmak isteyenler İstanbul il kongresini takip altına aldı. Kongre öncesi nabız yoklayan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, genel başkan adaylığı ile ilgili kararı İstanbul İl Kongresi’ndeki tabloya göre verecek. İnce henüz kararını vermedi ama CHP kulislerine bakılırsa büyük Kongre’de liderlik yarışı yaşanmayacak. CHP’nin 7. genel başkan olarak 7 yıldır bu koltukta oturan Kemal Kılıçdaroğlu 2 yıl için daha vize alacak. 2 gün sürecek Kongre’de asıl yarış ise Parti Meclisi seçimlerinde yaşanacak.

İstanbul Kongresi büyük kongrenin de itici gücü. Delegelerin büyük bir kısmı buradan seçiliyor ve dolaysıyla  büyük kongreye de şeklini veriyor. İstanbul’da başkanlık koltuğu için  Mevcut il başkanı Cemal Canpolat ve eski Parti Meclisi üyesi Canan Kaftancıoğlu yarışacak. CHP, 78 ilde kongre süreci tamamlandı. Geriye İstanbul, Konya ve Mersin il kongreleri kaldı.