CHP’den, Afrin operasyonu istifası

İzNews / Haber Merkezi – CHP adına Sosyalist Enternasyonal Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Umut Oran, Sosyalist Enternasyonalist birleşenlerinin Türkiye’nin Afrin’e yönelik operasyonunu eleştiren bildirisinden sonra, iftifa ettiğini açıkladı. Oran,“2015 yılından beri üzerimde taşıdığım Sosyalist Enternasyonal Başkan Yardımcılığı görevimden Enternasyonal tarafından 25 Ocak 2018 gece yarısında yayınlanan ‘SE, Suriye’deki Yeni İnsani Felaket Konusunda Uyarıyor’ başlıklı açıklama sebebiyle […]

CHP’den, Afrin operasyonu istifası
  • 28 Ocak 2018 09:51

İzNews / Haber Merkezi – CHP adına Sosyalist Enternasyonal Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Umut Oran, Sosyalist Enternasyonalist birleşenlerinin Türkiye’nin Afrin’e yönelik operasyonunu eleştiren bildirisinden sonra, iftifa ettiğini açıkladı.

Oran,“2015 yılından beri üzerimde taşıdığım Sosyalist Enternasyonal Başkan Yardımcılığı görevimden Enternasyonal tarafından 25 Ocak 2018 gece yarısında yayınlanan ‘SE, Suriye’deki Yeni İnsani Felaket Konusunda Uyarıyor’ başlıklı açıklama sebebiyle istifa ediyorum” dedi.

“Benim için siyaset; şartlar ne olursa olsun makam ve unvan peşinde koşmak değil, bedeli ne olursa olsun vatanın ve milletin bekası için ilkeli durmayı başarmak ve zamanı gelince taşınan tüm unvanlardan vazgeçebilmektir. Cumhuriyetimizin kurucusu ve CHP’nin ebedi Genel Başkanı Mustafa Kemal Atatürk’ten öğrendiğim ilk şey: Bireysel ikbali yok sayıp milletin bekası için mücadele etmektir. Bu anlamda siyasi hayatımda attığım her adımda referansım büyük Türk milleti ve onun bekası olmuştur. 2015 yılından beri üzerimde taşıdığım Sosyalist Enternasyonal Başkan Yardımcılığı görevimden Enternasyonal tarafından 25 Ocak 2018 gece yarısında yayınlanan ‘SE, Suriye’deki Yeni İnsani Felaket Konusunda Uyarıyor!’ başlıklı açıklama sebebiyle istifa ediyorum.” ifadelerini kullandı.