CHP Vekili, Musul’da beni koruyan polis İŞİD’le namaza durdu

İznews / Haber Merkezi – Türkiyenin Musul Başkonsolosluğu yaptığı esnada İŞİD’liler tarafından alınıp konulan şimdiki CHP Ardahan Milletvekili  Öztürk Yılmaz, son dönemlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’la girdiği polemikle gündemden düşmüyor. Hakkında söylenenlere katıldığı ve İŞİD döneminde yaşananlara dair açıklamalarda bulundu. “O İFTİRACI IŞİD’E YAKIN” “O kişi Arapça bilen, Musul Başkonsolosluğu basılmadan hemen önce gelen bir isim. Benim […]

CHP Vekili, Musul’da beni koruyan polis İŞİD’le namaza durdu
  • 1 Şubat 2018 15:08
  • 1 Şubat 2018 17:09

İznews / Haber Merkezi – Türkiyenin Musul Başkonsolosluğu yaptığı esnada İŞİD’liler tarafından alınıp konulan şimdiki CHP Ardahan Milletvekili  Öztürk Yılmaz, son dönemlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’la girdiği polemikle gündemden düşmüyor. Hakkında söylenenlere katıldığı ve İŞİD döneminde yaşananlara dair açıklamalarda bulundu.

“O İFTİRACI IŞİD’E YAKIN”

“O kişi Arapça bilen, Musul Başkonsolosluğu basılmadan hemen önce gelen bir isim. Benim şüphelerim olduğu bir tip, düşünce olarak IŞİD’e yakın olan bir tip. Bakın Musul baskınında bir anda “Arapça biliyorum”diyerek ortaya çıkıyor. IŞİD’in belgelerini bana imzalatmak istiyor ben reddediyorum. Döndükten sonra bunların IŞİD ile ideolojik yakınlığı olduğunu söyledim. Bunlarla ilgili bir işlem yapın dedim. Ya Fatih Bey biliyor musunuz? Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış, ne görevden alması bunları terfi ettirdiler.

YA BENİ ÖLDÜRECEKSİNİZ YA DA BEN SİZİN YAKANIZA YAPIŞACAĞIM

“İçişleri Bakanlığı’ndan talimat verdiler, benim çatışın dememe rağmen ‘hayır kesinlikle çatışmayın talimatı’ geldi. Alayına başkaldırıyorum. Madem siz devletin itibarını düşünmüyorsunuz, ben hiç düşünmüyorum. Ya beni öldüreceksiniz ya da ben sizin yakanıza yapışacağım”

IŞİDÇİLERİN ARKASINDA NAMAZA DURDU

 “Beni korumakla yükümlü Özel Harekatçı IŞİD’çilerin arkasında namaza durdu. O adamla ilgili şüphelerim var. IŞİD’le bu kadar içli dışlı, nedir bu samimiyet? Bu utanmaz herifler şimdi iftira atıyor. Bunu konuşturan kimse bununla işbirliği yapıyor. Bunların hemen yargılanması lazım”

 

BİZİ TÜRKİYE’YE KİM GETİRDİ HÜKÜMET AÇIKLASIN!

“O siyasilerden bir çıksın bakalım! Bir söylesinler bakalım, bizi kim getirdi? Hadi çıksın birisi konuşsun bakalım. Bizi Türkiye’ye kim getirdi. Bir tanesi çıksın benim karşıma bütün kamuoyu önünde açıklayacağım. Meydan okuyorum benimle yüz yüze bir çıksın açıklasın! Nasıl olmuş, ne olmuş, FETÖ’cüler nerede duruyormuş? Bir bir açıklayacağım…”

NE OLMUŞTU?

Öztürk Yılmaz’ın, TSK ile birlikte Afrin’e yönelik operasyonda Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) hakkında söylediklerine  Cumhurbaşkanı Erdoğan’da “Ulan ahlaksız sen sıcak yatağında yatarken ÖSO Mehmedimle teröristleri yok ediyor” sözleriyle CHP’li isme cevap vermişti.