Birleşik Arap Emirlikleri, BM’ye Katar Raporu Sundu

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi Başkanına ve Birleşmiş Milletler Genel Kurulu Başkanlığı’na, Katar’ın sivil iki uçağa müdahalesinin, BM Şartı hükümlerine aykırı olduğunu belirterek iki belge sundu. Belgeler Uluslararası olarak akredite edilmiş havayollarıyla Bahreyn’e yapılan rutin seferler, gerekli onaylar ve izinleri içeriyor. BAE raporunda, Katar Devleti’nin sorumsuz davrandığını ve uluslararası hukuk kurallarına aykırı […]

Birleşik Arap Emirlikleri, BM’ye Katar Raporu Sundu
  • 19 Ocak 2018 08:30

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi Başkanına ve Birleşmiş Milletler Genel Kurulu Başkanlığı’na, Katar’ın sivil iki uçağa müdahalesinin, BM Şartı hükümlerine aykırı olduğunu belirterek iki belge sundu. Belgeler Uluslararası olarak akredite edilmiş havayollarıyla Bahreyn’e yapılan rutin seferler, gerekli onaylar ve izinleri içeriyor.

BAE raporunda, Katar Devleti’nin sorumsuz davrandığını ve uluslararası hukuk kurallarına aykırı hareket ederek sivil uçuşların güvenliğini tehdit ettiğini belirtti.

Birleşik Arap Emirlikleri, bu belgelerin hem Güvenlik Konseyi hem de Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun resmi belgeleri arasında kaydedilmesini talep etti.