Beyaz Saray Afrin İçin Türkiye’yi Uyardı!

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders,düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’ye Afrin uyarısında bulundu. Sözcü, Afrin’deki operasyonun mevcut insani krizi daha da kötüleştireceğini ve hali hazırda istikrarlı olan bir bölgedeki istikrarı bozacağını söyledi. Sanders, “Türkiye’den hem askeri operasyonları hem de söylemleri konusunda itidalli davranmasını istiyoruz” dedi. Sanders, operasyonun IŞİD’i kalıcı yenilgiye uğratmaya yönelik uluslararası çabalardan dikkatleri dağıttığı, bunun, IŞİD ve […]

Beyaz Saray Afrin İçin Türkiye’yi Uyardı!
  • 23 Ocak 2018 09:01
  • 23 Ocak 2018 09:17

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders,düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’ye Afrin uyarısında bulundu. Sözcü, Afrin’deki operasyonun mevcut insani krizi daha da kötüleştireceğini ve hali hazırda istikrarlı olan bir bölgedeki istikrarı bozacağını söyledi. Sanders, “Türkiye’den hem askeri operasyonları hem de söylemleri konusunda itidalli davranmasını istiyoruz” dedi. Sanders, operasyonun IŞİD’i kalıcı yenilgiye uğratmaya yönelik uluslararası çabalardan dikkatleri dağıttığı, bunun, IŞİD ve El Kaide tarafından ikmal ve barınak imkanı yaratmak için kullanılabileceği uyarısında bulundu.

Tüm tarafları IŞİD’i yenilgiye uğratma, Suriye’de gerilimi azaltma ve krize çözüm bulma, masum sivilleri koruma hedefine odaklanmaya devam etmeye çağırdıklarını belirten Sanders, “Türkiye’nin meşru güvenlik kaygılarını duyuyor ve ciddiye alıyoruz. NATO müttefiki Türkiye’yle birlikte çalışmaya bağlıyız” ifadesini kullandı.