Başbakan Binali Yıldırım; “YPG bölgesinden bize saldırıyor”

İhsan Kaçar – Başbakan Binali Yıldırım Niğde ve Aksaray’daki konuşmalarında  Afrin’i gündeme getirdi. Afrin’de YPG kontrolündeki bölgede bugün yaşanan çatışmalarla ilgili konuşan Yıldırım, “Yapılan saldırıların, karşılıksız kalmayacağını cümle alem bilmelidir” diye ifade etti. Başbakan Binali Yıldırım;  “Afrin, Kobani ve Til Abyad’taki silahlı grupları ülkemizi taciz ediyor ve saldırıda bulunuyorlar. Şunu herkes iyi bilmelidir. Türkiye’ye karşı […]

Başbakan Binali Yıldırım; “YPG bölgesinden bize saldırıyor”
  • 13 Ocak 2018 21:04
  • 17 Ocak 2018 00:23

İhsan Kaçar – Başbakan Binali Yıldırım Niğde ve Aksaray’daki konuşmalarında  Afrin’i gündeme getirdi. Afrin’de YPG kontrolündeki bölgede bugün yaşanan çatışmalarla ilgili konuşan Yıldırım, “Yapılan saldırıların, karşılıksız kalmayacağını cümle alem bilmelidir” diye ifade etti.

Başbakan Binali Yıldırım;  “Afrin, Kobani ve Til Abyad’taki silahlı grupları ülkemizi taciz ediyor ve saldırıda bulunuyorlar. Şunu herkes iyi bilmelidir. Türkiye’ye karşı yapılacak her türlü saldırı, ister içeriden olsun ister dışarıdan olsun, misliyle karşılık bulacaktır” dedi.

Bugün öğle saatlerinde, Hatay’ın Reyhanlı ilçesi Oğulpınar sınır karakolu mevkiinden Afrin bölgesinde YPG ile TSK arasında karşılıklı top atışları yapılmıştı.  

Türk Silahlı Kuvvetleri;  “Öğle saatlerinden itibaren Afrin’in Basufan, Cinderes , Deyr Bellıt ve Raco bölgelerinden gelen saldırıya en az 36 top atışıyla karşılık verildi” açıklamasında bulundu.