Barzani’den Afrin operasyonu açıklaması!

Irak Bölgesel Kürt Yönetimi lideri Mesut Barzani, uzun süren suskunluğunu bozdu.  Barzani, Türkiye’nin Afrin operasyonuna ilişkin bir mesaj yayımladı. Mesajında savaş ve şiddetin sorunları çözemeyeceğini dile getiren Barzani, “Afrin’deki sivil can kayıplarından dolayı endişeliyiz. Savaş ve şiddetle sorunlar daha da derinleşip büyüyecektir. Afrin’e yönelik saldırıların en kısa sürede bitmesini ümit ediyoruz. Savaş ve şiddet sorunları daha […]

Barzani’den Afrin operasyonu açıklaması!
  • 22 Ocak 2018 14:40
  • 22 Ocak 2018 15:14

Irak Bölgesel Kürt Yönetimi lideri Mesut Barzani, uzun süren suskunluğunu bozdu.  Barzani, Türkiye’nin Afrin operasyonuna ilişkin bir mesaj yayımladı. Mesajında savaş ve şiddetin sorunları çözemeyeceğini dile getiren Barzani, “Afrin’deki sivil can kayıplarından dolayı endişeliyiz. Savaş ve şiddetle sorunlar daha da derinleşip büyüyecektir. Afrin’e yönelik saldırıların en kısa sürede bitmesini ümit ediyoruz. Savaş ve şiddet sorunları daha da büyütür” dedi.

Sorunların çözümü için en iyi yolun barışçıl yöntemlere başvurmak olduğu ifade eden Mesud Barzani, savaşın devam etmesinin beraberinde olumsuzlukları da getireceğini söyledi.