“Bahreyn’de 21 kişi idamı bekliyor”

Reprieve adlı İnsan Hakları Örgütü, Bahreyn’de 21 tutuklunun idam eşiğinde olduğunu ve bunların çoğunun siyasi tutuklu olduğunu bildirdi. Londra merkezli insan hakları örgütü, Al-i Halife rejiminin yetkililerini bu kişilerin infazını derhal durdurmaya çağırdı. Sözkonusu örgüt, Bahreyn rejiminin bu insanların bir kısmından işkence altına yanlış itiraflar aldığını belirterek, işkenceye ve zorla itiraflara soruşturma çağrısında bulundu. Al-i […]

“Bahreyn’de 21 kişi idamı bekliyor”
  • 6 Eylül 2018 09:16
  • 6 Eylül 2018 11:25

Reprieve adlı İnsan Hakları Örgütü, Bahreyn’de 21 tutuklunun idam eşiğinde olduğunu ve bunların çoğunun siyasi tutuklu olduğunu bildirdi.

Londra merkezli insan hakları örgütü, Al-i Halife rejiminin yetkililerini bu kişilerin infazını derhal durdurmaya çağırdı.

Sözkonusu örgüt, Bahreyn rejiminin bu insanların bir kısmından işkence altına yanlış itiraflar aldığını belirterek, işkenceye ve zorla itiraflara soruşturma çağrısında bulundu.

Al-i Halife rejimi göstermelik Yüksek Mahkemesi, asılsız suçlamalarla bu zamana kadar yüzlerce kişiyi vatandaşlıktan çıkardı. Öte yandan infaz ve uzun süreli hapis cezaları verdi.