Bahçeli: Çeyrek porsiyon aydın, siyaset artığı

MHP Lideri Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından TSK’nin Suriye’nin Afrin bölgesine başlattığı operasyonu durdurun açıklaması yapan aydınlara “çeyrek porsiyon” dedi Operasyonun 10. gününü geride bıraktığı belirtilen Afrin’de 15 köy, 5’i stratejik dağ ve tepe olmak üzere 21 noktanın ele geçirildiğini söyledi. “Ordunun başarısı ÖSO’ya devredilemez” ve “TSK’nın, ÖSO ile birlikte anılmasını içime sindiremiyorum.” diyen CHP […]

Bahçeli: Çeyrek porsiyon aydın, siyaset artığı
  • 29 Ocak 2018 21:06
  • 29 Ocak 2018 22:24

MHP Lideri Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından TSK’nin Suriye’nin Afrin bölgesine başlattığı operasyonu durdurun açıklaması yapan aydınlara “çeyrek porsiyon” dedi

Operasyonun 10. gününü geride bıraktığı belirtilen Afrin’de 15 köy, 5’i stratejik dağ ve tepe olmak üzere 21 noktanın ele geçirildiğini söyledi.

“Ordunun başarısı ÖSO’ya devredilemez” ve “TSK’nın, ÖSO ile birlikte anılmasını içime sindiremiyorum.” diyen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Devlet Bahçeli, ” CHP, PKK’yle yatmış, PYD-YPG’yle uyanmıştır” dedi.

Bahçeli, Türkiye’nin Afrin’e başlattığı operasyonun ardından “Savaşı durdurun, harekât daha büyük sorunlar getirecek.” diyen ve milletvekillerine mektup yazan; aralarında eski bakan, milletvekili, yazar, yönetmen, oyuncu, senarist, gazeteci, sivil toplum örgütü ve kadın kurumları temsilcilerinin bulunduğu 170’i aşkın isim için “çeyrek porsiyon” ve “Siyaset atığı” nitelemesini kullanarak “Kandil’de hazırlanmış bir bildiriye imza atıp savaşın durdurulmasına, sorunların diyalogla çözülmesine davetiye çıkarmışlar! Hayasızlığın bu kadarına ancak pes denir.” dedi.