Arda Turan, Başakşehir’e imzayı attı

Medipol Başakşehir’in Barcelona’dan 2.5 yıllığına kiralık olarak kadrosuna kattığı Arda Turan için imza töreni düzenlendi. Başakşehir Fatih Terim Stadyumu’nda düzenlenen imza töreninde kulüp başkanı Göksel Gümüşdağ ile sponsor yetkilileri de hazır bulundu. Törende ilk olarak söz alan Medipol Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, bu transferin gerçekleşmesinde büyük katkısı olan sponsorlara teşekkür ederek, “Bizim için bir […]

Arda Turan, Başakşehir’e imzayı attı
  • 15 Ocak 2018 12:23

Medipol Başakşehir’in Barcelona’dan 2.5 yıllığına kiralık olarak kadrosuna kattığı Arda Turan için imza töreni düzenlendi. Başakşehir Fatih Terim Stadyumu’nda düzenlenen imza töreninde kulüp başkanı Göksel Gümüşdağ ile sponsor yetkilileri de hazır bulundu.

Törende ilk olarak söz alan Medipol Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, bu transferin gerçekleşmesinde büyük katkısı olan sponsorlara teşekkür ederek, “Bizim için bir çok açıdan çok önemli bir gün. Dünyanın en büyük kulüplerinden Barcelona’dan, yine dünyanın en iyi oyuncularından biri olan Arda Turan transferi için bir aradayız. Öncelikle bize bu imkanı sağlayan sponsorlarımıza da teşekkür ediyorum. Onlar olmasaydı bu transfer gerçekleşmeyebilirdi. Sizlerin huzurunda desteklerinden ötürü onları alkışlıyorum” dedi.

“Futbol oynamayı çok özledim”

Tecrübeli futbolcu Arda Turan ise, ilk olarak şunları söyledi; “Bu transferde emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Çünkü hayalime, şampiyonluk arzuma ışık tuttular. Benim için özel ve anlamı olan bir imza. Atletico Madrid’e attığım imza günlerimi hatırlatıyor. İnanarak ve isteyerek geldim. Başakşehir’in vizyonuna ve organizasyonuna o kadar çok inandım ki. Hayatım boyunca en çok istediğim şeye futbol oynamaya geldiğim için çok heyecanlıyım. Futbol oynamayı çok özledim.” Arda Turan, fiziki açıdan hazır olmadığını ancak maç oynayarak tekrar form yakalayacağını dile getirerek, “Fizik olarak hazır değilim. Kondisyon için maç oynamaya ihtiyacım var. Oynadıkça hazır hale geleceğim ve o zaman da bunun kararını hocam verecektir. O uygun gördüğü zaman formayı giyeceğim” diye konuştu.

Arda Turan, Başakşehir’den yarım sezon için 2 milyon Euro+bonus, önümüzdeki sezon için ise 4 milyon Euro+bonus kazanacak.