Arap Baharı’nın Başladığı Ülke Tunus! Sokaklar yine karıştı

Tunus’un birçok şehrinde sokağa çıkan göstericiler fiyat artışları ve vergi zamlarını proteso etti. Bazı kentlerde ise yağma olayları yaşanıyor. Yedi yıl önce Arap Baharı’nın başladığı Tunus’ta, bir kez daha gösteriler var. Hayat pahalılığı ve fiyat artışlarına karşı sokağa çıkanlar, polisle çatıştı. Tunus İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, 55 yaşındaki bir erkeğin protestolarda yaşamını yitirdiğini, yerel hastaneye ise baş dönmesi şikayetiyle başvurduğunu […]

Arap Baharı’nın Başladığı Ülke Tunus! Sokaklar yine karıştı
  • 10 Ocak 2018 12:43

Tunus’un birçok şehrinde sokağa çıkan göstericiler fiyat artışları ve vergi zamlarını proteso etti. Bazı kentlerde ise yağma olayları yaşanıyor.

Yedi yıl önce Arap Baharı’nın başladığı Tunus’ta, bir kez daha gösteriler var. Hayat pahalılığı ve fiyat artışlarına karşı sokağa çıkanlar, polisle çatıştı.

Tunus İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, 55 yaşındaki bir erkeğin protestolarda yaşamını yitirdiğini, yerel hastaneye ise baş dönmesi şikayetiyle başvurduğunu açıkladı. Resmi açıklamada kronik nefes darlığı çeken kurbanın biber gazı nedeniyle hayatını kaybettiği belirtilirken, Tunus’taki sosyal medya kullanıcıları ise, bir polis aracının çarpması sonucu 55 yaşındaki erkeğin öldüğü yönünde bilgiler verdi.