Almanya’da Berlin polisi YPG yasağını resmen kaldırdığını açıkladı

Haber Merkezi | Geçtiğimiz yılın Haziran ayında Almanya’nın başkenti Berlin’de gerçekleşen bir gösteriyle İçişleri Bakanlığı’nın PYD, YPG ve YPJ bayraklarının taşınmasına yasaklama getirmişti. Son bir ay içerisinde düzenlenen mitinglerde YPG bayraklarının taşınmasını gerekçe gösteren polis 3 kişiyi yaralamıştı. Geçtiğimiz günlerde ise Berlin polisinin o gösteride söz konusu bayrakları neden yasakladığına ilişkin, bir kişi tarafından Berlin Sulh […]

Almanya’da Berlin polisi YPG yasağını resmen kaldırdığını açıkladı
  • 8 Mart 2018 11:24

Haber Merkezi | Geçtiğimiz yılın Haziran ayında Almanya’nın başkenti Berlin’de gerçekleşen bir gösteriyle İçişleri Bakanlığı’nın PYD, YPG ve YPJ bayraklarının taşınmasına yasaklama getirmişti.

Son bir ay içerisinde düzenlenen mitinglerde YPG bayraklarının taşınmasını gerekçe gösteren polis 3 kişiyi yaralamıştı. Geçtiğimiz günlerde ise Berlin polisinin o gösteride söz konusu bayrakları neden yasakladığına ilişkin, bir kişi tarafından Berlin Sulh Mahkemesi’nde dava açtı. “Tagesspiegel” gazetesinin haberine göre ise davanın sonucuna ilişkin bilgi veren bir polis yetkilisi PYD, YPG ve YPJ bayraklarının artık yasaklı olmadığını söyledi.