Afrin’e destek için giden konvoya saldırı: Ölü ve yaralılar var

TSK’nın Afrine operasyonu sürerken Suriye’nin Rojava bölgesinde hareketli saatler yaşanıyor. Cizre kentinden Afrin’e destek için gitmek isteyen konvoya saldırı düzenlendi Yapılan saldırıda ilk belirlemelere 3 kişi hayatını kaybetti. Afrin’e yapılan müdahaleye karşı kent halkını desteklemek için Rojava’nın (Kuzey Suriye) Cizre kentinden Afrin’e destek için yüzlerce araçlık konvoyla oluşturuldu. Kentten çıkan konvoy kısa bir süre sonra […]

Afrin’e destek için giden konvoya saldırı: Ölü ve yaralılar var
  • 22 Şubat 2018 23:44
  • 25 Eylül 2018 22:36

TSK’nın Afrine operasyonu sürerken Suriye’nin Rojava bölgesinde hareketli saatler yaşanıyor. Cizre kentinden Afrin’e destek için gitmek isteyen konvoya saldırı düzenlendi Yapılan saldırıda ilk belirlemelere 3 kişi hayatını kaybetti.

Afrin’e yapılan müdahaleye karşı kent halkını desteklemek için Rojava’nın (Kuzey Suriye) Cizre kentinden Afrin’e destek için yüzlerce araçlık konvoyla oluşturuldu. Kentten çıkan konvoy kısa bir süre sonra saldırıya uğradı. Uzun namlulu silahlarla yapılan saldırı nedeniyle kitle kırsal alana dağıldı. Siviller araçların yoğun ateşe maruz kalmasından dolayı vasıtalara yaklaşamıyor. Saldırıda 3 kişi öldü onlarca kişi yaralandı. Yaralıların bir bölümü Halep’te bulunan hastanelere 7 kişinin ise  Afrin’e götürüldüğü bilgisine ulaşıldı.

Diğer yandan saldırının kimin tarafından yapıldığı netlik kazanmadı. | Murat Azbay – İZNEWS