ABD ve Filistin arasında Kudüs düellosu devam ediyor

Filistin başbakanı Mahmud Abbas, Trumpun ‘Filistin’e hiç bir yardımda bulunmayacaz, Filistin barış görüşmelerini bitirdi’ cümlesine karşılık ‘Oslo görüşmelerini 1990’da siz bitirmiştiniz’ diye karşılık verdi. Trump’un Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak kabul etmesinden sonra başlayan gerginlik hala devam ediyor. Avrupa parlementosunda buna karşı çıkan ülkelere ‘yardımlarını keseceklerini’ duyurmuştu Amerika. Buna karşılık 128 ülke Amerika’nın bu tutumuna karşı […]

ABD ve Filistin arasında Kudüs düellosu devam ediyor
  • 16 Ocak 2018 10:34

Filistin başbakanı Mahmud Abbas, Trumpun ‘Filistin’e hiç bir yardımda bulunmayacaz, Filistin barış görüşmelerini bitirdi’ cümlesine karşılık ‘Oslo görüşmelerini 1990’da siz bitirmiştiniz’ diye karşılık verdi.

Trump’un Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak kabul etmesinden sonra başlayan gerginlik hala devam ediyor.

Avrupa parlementosunda buna karşı çıkan ülkelere ‘yardımlarını keseceklerini’ duyurmuştu Amerika. Buna karşılık 128 ülke Amerika’nın bu tutumuna karşı çıkarak ‘bu tutumlarından vazgeçmeleri’ konusunda çağrıda bulunmuştu.

Mahmud Abbas daha öncesinde yaptığı açıklamalarda ‘Trump’ı desteklemiyoruz, onun icra etmek istediği projelerde yer almayacaz. Amerika’nın artık barış görüşmelerinde, hiç bir fonksiyonu olmayacağını’ söylemişti.