2018 Kış Makyaj Trendleri

2018 Kış Makyaj Trendleri

2018 Kış Makyaj Trendleri
  • 2 Ocak 2018 10:00
  • 2 Ocak 2018 12:55

2018 Kış sezonunda klasikleşmiş makyaj kalıpları tamamen rafa kalkıyor. Yazın getirdiği renkli göz makyajları yerini sağlamlaştırırken görünümler sanatsal, grafik ve deneysel bir havaya bürünüyor. Ciltte ise naturel etki devam ederken vahşi ve ifadeli kaşlar bakışlarınızın kilit noktalarından biri olacak. Dudaklarda ise cesur tonlar ve çarpıcı görünümler makyajınıza karakter katıyor.

Derin Mavi Göz Farı

makyaj, kış, trend

Geçtiğimiz sezon kendini yenileyen mavi sezonun kilit renklerinden biri olmaya devam ediyor. Yoğun renkler, simli bitişler ve grafik kenarlarla sınırlandırılmış derin mavi bu yıl mutlaka denenmeli.

Yeni Nesil Eyeliner

Klasik eyeliner görünümünden sıkıldıysanız kendinizi grafik çizgilerin modern dokunuşuna kaptırın. Kalın, ince; siyah veya beyaz: Gözlerinizi çizgilerle belirleyin, üstelik uygulamanızın mükemmel olması şart değil!

 

Koyu Renk Rujlar

Bu sezon makyaj koleksiyonunuzda iddialı ve koyu renk rujlara yer açın. Mavi ve gri tonlarıyla başlayan cesur dudak akımı yerini siyahın sofistike ve güçlü duruşuna bırakıyor. Gotik bir forma girmeden güzelliği tamamlayan bu renk iddialı şıklığın kilit noktalarından.

Örümcek Kirpikler

Kirpiklerinizi birbirine yapıştırıyor diye kenara ayırdığınız bir maskaranız varsa onu makyaj çantanıza koyun. Çünkü bu sezon tek tek ayrılmış dağınık kirpikler yerine Twiggy’i kıskandıracak örümcek görünüm güzellik radarında.

Doğal Kaşlar

Kaş randevunuzu kaçırdıysanız üzülmeyin, çünkü doğal ve alınmamış kaşlar naturel görünümün püf noktalarından. Kaşlarınızın içlerini bile doldurmadan sadece şeffaf bir kaş rimeliyle şekillendirerek bu görünümü podyumdan sokağa taşıyın.