Trump, Kim Jong Un İle barış yapmaya hazır!

Haber Merkezi | ABD Başkanı Donald Trump’ın, Kim Jong Un’un kendisiyle görüşmeye istekli olduğunu açıklamasının ardından, Kuzey Kore’nin artık barış yapmaya hazır olduğuna inandığını söyledi. Pennsylvania eyaletinde bir uçak hangarında miting düzenleyen Trump, “Bence zamanı geldi” dedi. “Kim, her yerde nükleer silahı olan bir adam ama füzelerini göndermeyecek. Kim ile buluştuğumda ya masadan hemen kaçacağım […]

Trump, Kim Jong Un İle barış yapmaya hazır!
  • 11 Mart 2018 10:18
  • 11 Mart 2018 14:51

Haber Merkezi | ABD Başkanı Donald Trump’ın, Kim Jong Un’un kendisiyle görüşmeye istekli olduğunu açıklamasının ardından, Kuzey Kore’nin artık barış yapmaya hazır olduğuna inandığını söyledi.

Pennsylvania eyaletinde bir uçak hangarında miting düzenleyen Trump, “Bence zamanı geldi” dedi.

“Kim, her yerde nükleer silahı olan bir adam ama füzelerini göndermeyecek. Kim ile buluştuğumda ya masadan hemen kaçacağım ya da oturacağız ve dünyanın en harika anlaşmasını yapacağız.” dedi.

Trump, Güney Kore’de geçen ay düzenlenen kış olimpiyatlarının başarısını da kendisine bağladı. Eğer kendisinin nükleer saldırı tehdidini azaltma çabaları olmasaydı olimpiyatlatın başarısız olacağını söyleyen Trump, “Bilet satmaları zor olurdu.” dedi.

Trump, 75 dakikalık konuşmasında birçok konuya değindi. Ne zaman yüz yüze gelecekleri ile ilgili planlamalar belirsizliğini korurken, Trump, Kuzey Kore liderinin görüşme talebini kabul etmesinin tarihi önemi olduğunu da söyledi.

“Obama’nın bunu yapabileceğini söylüyorlar. Bana güvenin, yapamazdı. Bush ya da Clinton da yapamazdı. Obama’nın şansı vardı ama yapmadı.” diye konuştu.

Trump miting alanından ayrılırken, gazetecilerin, Kim’in teklifini niye bu noktada kabul ettiği sorusunu da yanıtladı ve, “Bize verilen destek çok fazla. Bence çok başarılı bir şey olacak.” ifadelerini kullandı.