Siyasette ‘İttifak’ Gerginliği

MHP ve AK Parti arasında seçim ittifakı siyaseti gerdi. Konuyu TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündeme getiren CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Devleti 5 yıl sınırsız yetkilerle yönetecek adama, 1,5 yıl öncesinden yetki veriyor; ‘adayım yok’ diyor ve 30 dakika sürüyor. 30 dakika; içeriye girme, bağlılıklarını bildirme ve partinin anahtarını teslim edip çıkma süresinden daha fazlası […]

Siyasette ‘İttifak’ Gerginliği
  • 11 Ocak 2018 18:45

MHP ve AK Parti arasında seçim ittifakı siyaseti gerdi. Konuyu TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündeme getiren CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Devleti 5 yıl sınırsız yetkilerle yönetecek adama, 1,5 yıl öncesinden yetki veriyor; ‘adayım yok’ diyor ve 30 dakika sürüyor. 30 dakika; içeriye girme, bağlılıklarını bildirme ve partinin anahtarını teslim edip çıkma süresinden daha fazlası olamaz. Bizlere sınırsız telefon geliyor, MHP’ye de geldiğini biliyoruz. MHP’nin doğal tabanından ‘aldatıldık, kandırıldık, partimizin bu duruma düşmesine üzülüyoruz’ şeklinde tepki telefonları geliyor. Bunun MHP yöneticilerine sorulması gerekiyor. ‘Genel Merkezin santrali ne durumda?’ diye sorulması gerekiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ’Seçim, yerli ve milli olanlarla ipi başka mahfillerin elinde olanlar arasında geçecek” dedi.

MHP’li AdanÇ Çok lafta marifet yok
NTV canlı yayına katılan MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan ise Erdoğan-Bahçeli görüşmesi üzerinden CHP’ye yüklendi. Adan, “Yüzde 50+1 gerçeğinden yola çıkarak cumhurbaşkanı adayı çıkartmayacağımızı söylüyoruz. Birlik ve beraberlik siyaseti yapıyoruz. Bugün Türkiye’de en büyük takdiri MHP lideri topluyor. Biz milletin seçtiği iktidarı ancak millet değiştirir anlayışı ile siyaset yapıyoruz. Çok lafta marifet yok. 2 saatlik 3 saatlik görüşme değerli olur diye bir şey yok. Sayın Bahçeli’nin destek ifadesi tekrar teşekküre dönüşmüştür cumhurbaşkanlığı makamında. MHP uyum yaslarının bir an önce gelmesini istemektedir. MHP ve AK Parti’nin birlikteliği PKK ve FETÖ’yü çok rahatsız ettiğini görüyoruz. Bir de bunlara destek veren CHP’yi rahatsız ettiğini görüyoruz”diye konuştu.