Savaş uçakları bombaladı. Çok sayıda ölü ve yaralı var!

İznews / Haber Merkezi – İç savaş ülkesi Suriye’de muhaliflerin Rus uçağını düşürmesiyle başlayan yeni operasyon dalgasında savaş uçakları bugün Doğu Guta ve İdlibi bombaladı. Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, Şam yakınlarındaki Doğu Guta’da Suriye’ye  jetlerin birçok saldırı gerçekleştirdiğini bildirdi. Saldırılarda en az 21 kişi öldü, 125 yaralı olduğu bildiriliyor. ÖSO ve El Nusra’nın ellerindeki en […]

Savaş uçakları bombaladı. Çok sayıda ölü ve yaralı var!
  • 8 Şubat 2018 16:40

İznews / Haber Merkezi – İç savaş ülkesi Suriye’de muhaliflerin Rus uçağını düşürmesiyle başlayan yeni operasyon dalgasında savaş uçakları bugün Doğu Guta ve İdlibi bombaladı.

Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, Şam yakınlarındaki Doğu Guta’da Suriye’ye  jetlerin birçok saldırı gerçekleştirdiğini bildirdi.

Saldırılarda en az 21 kişi öldü, 125 yaralı olduğu bildiriliyor.

ÖSO ve El Nusra’nın ellerindeki en büyük vilayet olan İdlib’de ise bugün bir hastane ve iki okul vuruldu.

Yerel kaynaklar Rus uçaklarının Cisr eş Şuğur’a bağlı Mişmişan köyüne hava saldırıları düzenlediğini aktarıldı. Saldırılarda en az 10 sivil yaşamını yitirdi.

Hafta sonundan bu yana gerçekleşen hava saldırılarında can kaybı 100’ü aştı.

Türkiye, Rusya ve İran’ın Astana’da vardığı anlaşmayla ÖSO ve El Nusra’nın elindeki dört bölgede çatışmasızlık ilan edilmişti.