Ruhani’den özeleştiri: Halkın sesini dinlemeliyiz

Ekonomi kurmayı ile bir araya gelen Ruhani, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, burada yaptığı konuşmada ülkedeki sorunların ana nedeninin ülke yetkililerin genç kuşaktan uzaklaşması olarak değerlendirdi. Ruhani, “Genç kuşak ‘benim de söz hakkım var, sözlerimi dinlemelisiniz’ diyor. Halkımızın sesini dinlemeliyiz ve bunun ötesinde isteklerini yerine getirmeliyiz” dedi. Halk sadece para, pul istemiyor Halkın isteklerinin sadece ekonomi […]

Ruhani’den özeleştiri: Halkın sesini dinlemeliyiz
  • 8 Ocak 2018 16:44

Ekonomi kurmayı ile bir araya gelen Ruhani, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, burada yaptığı konuşmada ülkedeki sorunların ana nedeninin ülke yetkililerin genç kuşaktan uzaklaşması olarak değerlendirdi. Ruhani, “Genç kuşak ‘benim de söz hakkım var, sözlerimi dinlemelisiniz’ diyor. Halkımızın sesini dinlemeliyiz ve bunun ötesinde isteklerini yerine getirmeliyiz” dedi.

Halk sadece para, pul istemiyor

Halkın isteklerinin sadece ekonomi ile sınırlı olmadığını söyleyen Ruhani, halkın kültürel ve toplumsal taleplerinin de olduğunu kaydetti. Ruhani, “Birileri halkın sadece para, ekonomi istediğini düşünüyor. Bunlar yanlış adres veriyor ve bu halka ihanet demektir. Özgürlük sadece parayla olmaz”şeklinde konuştu.

Sosyal medya yasağı kaldırılmalı

Sosyal medyaya konulan erişim yasağını eleştiren Ruhani, “Ülkedeki özel durum nedeniyle sosyal medyaya getirilen kısıtlama devamlı olmamalıdır. Bunu yaptığımızda son bir haftada 100 binden fazla insan işini kaybetmiş oldu. Birileri halkın sadece devlet televizyonunu izlemesini istiyor. Devlet televizyonu da sadece bir grubun değil halkın sesi olmalı” diye konuştu.