Pentagon yetkilileri Ankara’da

Pentagon yetkilileri ABD hükümet delegeleri ile birlikte “Afrin’deki durum dahil birçok ortak güvenlik konularını görüşmek üzere” Ankara’ya geldi. . Pentagon sözcüsü Binbaşı Adrian Rankine Galloway, üst düzey Savunma Bakanlığı yetkililerinin “Türkiye-Suriye sınırında söz konusu olan tansiyonu düşürmek üzere” Türk mevkidaşları ile görüştüklerini kaydetti. Binbaşı Galloway, “Şu anda Savunma Bakanlığı yetkilileri Afrin’deki durum dahil birçok ortak […]

Pentagon yetkilileri Ankara’da
  • 25 Ocak 2018 08:44

Pentagon yetkilileri ABD hükümet delegeleri ile birlikte “Afrin’deki durum dahil birçok ortak güvenlik konularını görüşmek üzere” Ankara’ya geldi. .

Pentagon sözcüsü Binbaşı Adrian Rankine Galloway, üst düzey Savunma Bakanlığı yetkililerinin “Türkiye-Suriye sınırında söz konusu olan tansiyonu düşürmek üzere” Türk mevkidaşları ile görüştüklerini kaydetti. Binbaşı Galloway, “Şu anda Savunma Bakanlığı yetkilileri Afrin’deki durum dahil birçok ortak güvenlik konularını görüşmek üzere ABD hükümet delegasyonu ile birlikte Ankara’dalar.” şeklinde konuştu.

Galloway şu ifadeleri kullandı:“Türkiye’nin meşru güvenlik kaygılarını ciddiye alıyoruz.NATO Müttefikimiz ve DEAŞ ile diğer terör örgütleri ile mücadele ortağımız Türkiye ile birlikte çalışmaya bağlıyız.”