Müslim: Benim Avrupa’daki varlığım resmidir

Haber Merkezi I Çekya’nın başkenti Prag’da gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı mahkeme tarafından serbest bırakılan PYD’nin eski Eş Genel Başkanı Salih Müslim, Belçika’nın başkenti Brüksel’de açıklamalarda bulundu. Gözaltı süreci ve gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulunan Müslim, “Mahkeme bana, ‘ne zaman istersek gelebilir misin?’ diye sordu. Ben de, ‘evet’ dedim. Bıraktılar.” diye konuştu. Türkiye tarafından kendisine yöneltilen suçlamaların […]

Müslim: Benim Avrupa’daki varlığım resmidir
  • 1 Mart 2018 22:15
  • 1 Mart 2018 22:36

Haber Merkezi I Çekya’nın başkenti Prag’da gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı mahkeme tarafından serbest bırakılan PYD’nin eski Eş Genel Başkanı Salih Müslim, Belçika’nın başkenti Brüksel’de açıklamalarda bulundu.

Gözaltı süreci ve gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulunan Müslim, “Mahkeme bana, ‘ne zaman istersek gelebilir misin?’ diye sordu. Ben de, ‘evet’ dedim. Bıraktılar.” diye konuştu.

Türkiye tarafından kendisine yöneltilen suçlamaların doğru olmadığını söyleyen Salih Müslim, “Suçlamaların hiçbiri gerçek değildi, ben siyasetçiyim, Avrupa’da siyaset yapıyorum, mahkemeye bunları söyledim. Avrupa’nın başka yerlerinde gözaltına alınmam için bir sebep yok ve benim Avrupa’daki varlığım resmidir.” dedi. Müslim, “Bu gözaltının altında kirli ilişkiler var. Bunların yakında ortaya çıkacağını düşünüyorum.” dedi.