Murathan Mungan’ın failli meçhul cinayetleri konu alan “95 km” romanı okuyucuyla buluşuyor

1990’lı yıllarda işlenen faili meçhul cinayetleri konu edinen “995 km” romanının 6 Ekim’de yayınlanacağını duyuran yazar Murathan Mungan, roman için düzenlenecek olan ilk imza gününün de olacağını söyledi. Romanıyla ilgili sosyal medyada mesaj paylaşan Mungan, “İlk imza romanın başladığı Diyarbakır’da” dedi. Mungan, daha önce verdiği bir röportajda kitapla ilgili, “Sonbaharda çıkarmayı düşündüğüm, “995 Kilometre” diye […]

Murathan Mungan’ın failli meçhul cinayetleri konu alan “95 km” romanı okuyucuyla buluşuyor
  • 27 Eylül 2023 11:18
  • 27 Eylül 2023 11:20

1990’lı yıllarda işlenen faili meçhul cinayetleri konu edinen “995 km” romanının 6 Ekim’de yayınlanacağını duyuran yazar Murathan Mungan, roman için düzenlenecek olan ilk imza gününün de olacağını söyledi.

Romanıyla ilgili sosyal medyada mesaj paylaşan Mungan, “İlk imza romanın başladığı Diyarbakır’da” dedi.

Mungan, daha önce verdiği bir röportajda kitapla ilgili, “Sonbaharda çıkarmayı düşündüğüm, “995 Kilometre” diye bir romanım var. 90’lı yıllarda Diyarbakır’da işlenen faili meçhul cinayetler üstünden gidiyor. Ben bu kitabı yazmaya 1993 yılında başladım, 1995’te bitirsem ne olurdu? Pişmemiş yemeği ocaktan indirmeye benzer bu. Sadece roman yazsaydım bu kadar uzamayabilirdi, bu da benim her tarakta bezim olmasıyla alakalı. Yine de iyi yapıtlar için gözetilmesi gereken bir demlenme zamanı var. Olaylara uzak açı kazanmak her zaman kolay olmuyor” demişti.