Militanlar sivillerin tahliyesini engellemeye devam ediyor

Haber Merkezi |  Rusya’nın Suriye’deki ateşkesi izleme merkezi, Doğu Guta’daki militanların, kontrol altındaki bölgelerdeki sivillerin tahliyesini engellemeye devam ettiğini duyurdu. Rusya’nın Suriye’deki ateşkesi izleme merkezinden yapılan açıklamada “Doğu Guta’da hâlâ zorlu bir durum var. Silahlı gruplar kontrol altındaki bölgelerden sivillerin tahliyesini engellemeye devam ediyor. Çok sayıda sivile acil tıbbi müdahale yapılması gerekiyor” ifadeleri kullanıldı. Başkent […]

Militanlar sivillerin tahliyesini engellemeye devam ediyor
  • 24 Şubat 2018 13:37

Haber Merkezi |  Rusya’nın Suriye’deki ateşkesi izleme merkezi, Doğu Guta’daki militanların, kontrol altındaki bölgelerdeki sivillerin tahliyesini engellemeye devam ettiğini duyurdu. Rusya’nın Suriye’deki ateşkesi izleme merkezinden yapılan açıklamada “Doğu Guta’da hâlâ zorlu bir durum var. Silahlı gruplar kontrol altındaki bölgelerden sivillerin tahliyesini engellemeye devam ediyor. Çok sayıda sivile acil tıbbi müdahale yapılması gerekiyor” ifadeleri kullanıldı.

Başkent Şam’a yönelik provokatif saldırıların devam ettiği belirtilen açıklamada, son 24 saatte Doğu Guta’daki militanlar tarafından Şam ve çevresindeki yerleşim birimlerine 33 mayının patlatıldığı ve siviller arasında ölen ve yaralıların olduğu aktarıldı. Açıklamada Rusya-Türkiye ve İran’ın ortak koordinasyon merkezinin Suriye’deki ateşkes rejimini gözlemlemeye devam ettiğini vurgulandı.