Meclis’te Afrin kavgası: HDP’li vekil yaralandı!

Haber Merkezi | Meclis Genel Kurulunun dün geceki “teşvik torba tasarısı” görüşmelerinde, Afrin kavgası yaşandı. Kavgaya, kadın vekiller de karıştı. HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul’un,askerin Afrin’de etnik temizlik yaptığı iddiası üzerine; AK Parti Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, Toğrul’a doğru hareket ederek, “Asker ülkesi için savaşıyor, sivil öldürülüyorsa onu sizin PKK’lılarınız yapıyor, bu kürsüden böyle bir […]

Meclis’te Afrin kavgası: HDP’li vekil yaralandı!
  • 8 Mart 2018 08:50
  • 8 Mart 2018 09:26

Haber Merkezi | Meclis Genel Kurulunun dün geceki “teşvik torba tasarısı” görüşmelerinde, Afrin kavgası yaşandı. Kavgaya, kadın vekiller de karıştı. HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul’un,askerin Afrin’de etnik temizlik yaptığı iddiası üzerine; AK Parti Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, Toğrul’a doğru hareket ederek, “Asker ülkesi için savaşıyor, sivil öldürülüyorsa onu sizin PKK’lılarınız yapıyor, bu kürsüden böyle bir şey söyleyemezsiniz, bu sözlerinizden ötürü sizi kınıyorum.” şeklinde bir tepkide bulundu.

HDP’Lİ VEKİLLER YARALANDI

Toğrul ile Şahin arasındaki sözlü tartışma AK Partili ve HDP’li diğer vekillerin de katılımıyla kavgaya dönüştü. HDP sıraları önünde yumruklaşmalar yaşanırken, HDP’li Müslim Doğan ve Mahmut Toğrul aldıkları darbeler nedeniyle hafif yaralandılar. Bu vekiller, Meclis’teki ilk yardım merkezine giderek tedavi oldu.

AK Partili Mehmet Uğur Dilipak’ın, HDP’nin kadın yöneticilerine, “Adam olacaksınız!” diye bağırması üzerine; HDP’li Filiz Kerestecioğlu, “Hayır, adam değil kadın olacağız, siz de bu söyleme alışacaksınız!” diye tepki verirken, AK Partili Bayram Özçelik ile tartışan Beştaş da “100 kişiyle 3 kişiye saldırıyorsunuz!” dedi.