Macron’dan Erdoğan’a :”Birleşmiş Milletler’in ateşkes kararı Afrin İçin de geçerlidir”

Haber Merkezi | Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile Cumhurbaşkanı Erdoğan,telefonda,Suriye’deki gelişmeleri ve Birleşmiş Milletler’in (BM) Suriye’de ilan ettiği ateşkesi konuştu. Fransa Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre Macron, Erdoğan’a, Suriye’de BM’nin ilan ettiği ateşkesin Afrin için de geçerli bir karar olduğunu söyledi. Macron, Erdoğan’la telefon görüşmesinde, ateşkes kararına herkesin tam olarak uyması ve saygı göstermesinin bir zorunluluk […]

Macron’dan Erdoğan’a :”Birleşmiş Milletler’in ateşkes kararı Afrin İçin de geçerlidir”
  • 26 Şubat 2018 16:05
  • 28 Şubat 2018 00:45

Haber Merkezi | Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile Cumhurbaşkanı Erdoğan,telefonda,Suriye’deki gelişmeleri ve Birleşmiş Milletler’in (BM) Suriye’de ilan ettiği ateşkesi konuştu.

Fransa Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre Macron, Erdoğan’a, Suriye’de BM’nin ilan ettiği ateşkesin Afrin için de geçerli bir karar olduğunu söyledi.

Macron, Erdoğan’la telefon görüşmesinde, ateşkes kararına herkesin tam olarak uyması ve saygı göstermesinin bir zorunluluk olduğunu belirtti.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), Suriye’de insani yardım ve sivil tahlileyeler için Pazar günü 30 günlük ateşkes talep eden bir karar almıştı.