İran’dan Türkiye’nin Suriye politikalarına yönelik açıklama: Ortak Çabalarımız Var

Haber Merkezi I  İran Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Behram Kasımi, düzenlediği basın toplantısında Suriye’de ilan edilen ateşkes ile Türkiye, İran ve Rusya arasındaki görüşmelere ilişkin açıklamalarda bulundu. Sözcü Kasımi, üç ülke arasında yapılan görüşmelerin hem bakanlar düzeyinde hem de ülke liderleri düzeyinde devam ettiğini; bu görüşmelerin ihtilaflı konuların çözülmesine, Suriye’de huzurun sağlanmasına ve bu ülkede terörizme karşı […]

İran’dan Türkiye’nin Suriye politikalarına yönelik açıklama: Ortak Çabalarımız Var
  • 27 Şubat 2018 08:41
  • 27 Şubat 2018 17:01

Haber Merkezi I  İran Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Behram Kasımi, düzenlediği basın toplantısında Suriye’de ilan edilen ateşkes ile Türkiye, İran ve Rusya arasındaki görüşmelere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Sözcü Kasımi, üç ülke arasında yapılan görüşmelerin hem bakanlar düzeyinde hem de ülke liderleri düzeyinde devam ettiğini; bu görüşmelerin ihtilaflı konuların çözülmesine, Suriye’de huzurun sağlanmasına ve bu ülkede terörizme karşı verilen mücadeleye önemli katkılar sağladığını vurguladı.

Suriye meselesinde Türkiye ile sürekli temas halinde olduklarını söyleyen Kasımi, “Türkiye ile bazı konularda farklı düşünüyoruz ancak bazı konularda da hemfikiriz, önemli olan şu ki ortak çabalarımız var.” ifadelerini kullandı.