Hindistan’ın en büyük dolandırıcılık operasyonunda yeni gelişmeler

Haber Merkezi I   Hindistan Federal Polisi dolandırıcılık nedeniyle ülkenin en büyük ikinci bankasına baskın düzenledi. Hindistan Devlet televizyonunun bugün verdiği haberde, Hindistan federal polisinin, aralarında milyarder kuyumcu Nirav Modi’nin yer aldığı 1,77 milyar dolarlık kredi dolandırıcılığının döndüğü Pencap Ulusal Bankası’nın (PNBK.NS) Mumbai şubesini kapattı. Hindistan’ın en büyük ikinci devlet bankası olan Punjab National Bank’ın iki […]

Hindistan’ın en büyük dolandırıcılık operasyonunda yeni gelişmeler
  • 19 Şubat 2018 09:24

Haber Merkezi I   Hindistan Federal Polisi dolandırıcılık nedeniyle ülkenin en büyük ikinci bankasına baskın düzenledi.

Hindistan Devlet televizyonunun bugün verdiği haberde, Hindistan federal polisinin, aralarında milyarder kuyumcu Nirav Modi’nin yer aldığı 1,77 milyar dolarlık kredi dolandırıcılığının döndüğü Pencap Ulusal Bankası’nın (PNBK.NS) Mumbai şubesini kapattı.

Hindistan’ın en büyük ikinci devlet bankası olan Punjab National Bank’ın iki çalışanı da dahil olmak üzere üç kişi, ülkenin bankacılık tarihinde yaşanan en büyük dolandırıcılık davası nedeniyle birkaç gün önce tutuklanmıştı.

Dolandırıcılığın, Hindistan’ın bankacılık sektörüne güveni zedeleyebileceğinden ve diğer bankaları etkileyebileceğinden endişe ediliyor.