Gerilim filmi ‘Zohak’ için geri sayım başladı

Adını İran mitolojisindeki şeytan figüründen alan ‘Zohak’ filmi, 2018’in ilk yarısında vizyona girecek. Filmin başrollerini Erkan Çelik ve Seda Kement paylaşıyor. Özgün konusuyla dikkat çeken filmin yönetmen koltuğunda ise Feride Gören ile filmin yapımcılığını üstlenen Adem Uğur oturuyor. Filme adını veren ‘Zohak’ İran mitolojisinde şeytani bir figür olarak geçiyor. Filmin gerilimin yanında seyirciye keyif vereceğini […]

Gerilim filmi ‘Zohak’ için geri sayım başladı
  • 5 Ocak 2018 19:49
  • 5 Ocak 2018 19:53

Adını İran mitolojisindeki şeytan figüründen alan ‘Zohak’ filmi, 2018’in ilk yarısında vizyona girecek. Filmin başrollerini Erkan Çelik ve Seda Kement paylaşıyor. Özgün konusuyla dikkat çeken filmin yönetmen koltuğunda ise Feride Gören ile filmin yapımcılığını üstlenen Adem Uğur oturuyor. Filme adını veren ‘Zohak’ İran mitolojisinde şeytani bir figür olarak geçiyor. Filmin gerilimin yanında seyirciye keyif vereceğini dile getiren Yönetmen Adem Uğur, “Psikolojik bir travma durumun olduğu Zohak’ın, soru işaretleri ile dolu olması seyirciyi sadece korkutmayacak aynı zamanda izleyicilere filmin bilmeceleri içinde kendine yer bulmasını sağlayarak ayrı bir keyif verecek ”ifadelerini kullandı.

Filmin kadrosunda Gamze Bayraktaroğlu, Seyhan Arman, Gizem Nur Doğa, Ahmet Özyavuz, Abdullah Şekeroğlu, Bülent Yaşık, Anıl Yıldız, Nigar Navruzova ve Burak Gürses  gibi oyuncular yer alıyor.

İnsanlara musallat olan kötü huylu cinleri kovmayı amaç edinmiş olan Rüstem, bir akşam son derece tehlikeli bir cin tarafından cinnet geçirmeye sevk edilir. Altı yaşındaki kızı Canan’ın gözü önünde karısını öldürdükten sonra, cini bir kutuya hapsedip gölün derinliklerine atar. Yaptığının dehşetine dayanamayan Rüstem, yine kızının gözü önünde kendini öldürür. Aradan geçen uzun yıllar boyunca yaşadıklarını unutmaya çalışan Canan, Semih’le büyük bir aşk yaşayarak nişanlanmış evlilik hazırlığı yapmaktadır. Arkadaşlarının göl kıyısında tesadüfen bulduğu kutuyu doğum günü hediyesi olarak Canan’a hediye ederler ve olaylar inanılmaz bir hal alır. Canan ve Zohak’ın giriştikleri bu kıyasıya savaştan galip olan kim olacaktır?

Zohak, Türkiye ile eş zamanlı olarak Almanya, Fransa ve Azerbaycan’da gösterime girecek.