Esad: Saldırı Terörü Destekleyen Tutumunun Bir Parçası

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar  Esad İran’da Dış İlişkiler Stratejik Meclisi Başkanı Kemal Harrazi ile iki görüşmeler kapsamında bir araya geldi. Görüşmede  Esad Suriye ve Irak’ta IŞİD ile mücadelenin yanı sıra İran’ın nükleer programında verdiği mücadelenin bölge devletleri ve halklarına karşı hazırlanan dış planları çökerttiğini belirtti. Esad bu planlarda bölge devletleri ve halklarının parçalanması, egemenlik ve bağımsız […]

Esad: Saldırı Terörü Destekleyen Tutumunun Bir Parçası
  • 22 Ocak 2018 08:51

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar  Esad İran’da Dış İlişkiler Stratejik Meclisi Başkanı Kemal Harrazi ile iki görüşmeler kapsamında bir araya geldi.

Görüşmede  Esad Suriye ve Irak’ta IŞİD ile mücadelenin yanı sıra İran’ın nükleer programında verdiği mücadelenin bölge devletleri ve halklarına karşı hazırlanan dış planları çökerttiğini belirtti. Esad bu planlarda bölge devletleri ve halklarının parçalanması, egemenlik ve bağımsız kararlarının hegemonyaya alınmasının amaçlandığına dikkat çekti.

Türkiye’nin Afrin’e yaptığı saldırıyı da değerlendiren Esad, bu saldırıyı Türkiye’nin Suriye’de krizin başından beri Suriye ve halkına karşı düşmancı tutum ve politikalarının bir parçası olduğunun altını çizdi. Esad Türkiye’nin krizin ilk başından beri muhtelif adlandırmalarıyla terör örgütlere muhtelif tür destek temin etmeye dayalı bir tutum takındığına dikkat çekti.