Erdoğan’dan Türk Tabipleri Birliği’ne ‘Terörist seviciler’ Çıkışı!

  Partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi’nin (TTB), Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Suriye’nin Afrin’e yönelik başlattığı operasyona ilişkin olarak yaptığı, “Savaşa hayır, barış hemen şimdi!” açıklamasını eleştirdi. Erdoğan, “Bundan rahatsız olan, sözde Türk Tabipleri Birliği gibi bir kesim ‘savaşa hayır’ diye […]

Erdoğan’dan Türk Tabipleri Birliği’ne ‘Terörist seviciler’ Çıkışı!
  • 26 Ocak 2018 13:39

 

Partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi’nin (TTB), Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Suriye’nin Afrin’e yönelik başlattığı operasyona ilişkin olarak yaptığı, “Savaşa hayır, barış hemen şimdi!” açıklamasını eleştirdi. Erdoğan, “Bundan rahatsız olan, sözde Türk Tabipleri Birliği gibi bir kesim ‘savaşa hayır’ diye kampanya yürütmek istiyor. Bu terörist sevicilerin bugüne kadar barışa evet dediklerini duymadık. Bunlar bugüne kadar güneydoğuda, doğuda, vatandaşlarım şehit edildi. İçeride olan terör uygulayıcılarına yönelik en ufak açıklama duyduk mu? Duymadık” diye konuştu.

Öte yandan İstanbul Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Selçuk Erez, Afrin operasyonuna karşı çağrı yapan Türk Tabipleri Birliği için ‘terörist seviciler’ diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yanıt verdi. Erez “Hekimin, ‘savaş olmadan barış teşebbüsleri yapılsa daha iyidir’ demesi hiçbir zaman gayri milli bir şey değildir. Bilakis vatanseverliktir” şeklinde konuştu.