Erdoğan’dan, Kılıçdaroğlu’na İŞİD cevabı “İspat et görevi bırakacağım”

İznews / Haber Merkezi – Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muhtarlarla yaptığı toplantıda CHP genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sert sözler söyledi. Erdoğan, “Utanmadan, sıkılmadan bizim İŞİD ile işbirliği yaptığımız söylüyor. Bunda yüz yok, haysiyet yok, onur yok. Ne zaman bunu ispata davet ettiysem hiçbir zaman ispat etmemiştir. AK Parti’nin İŞİDD’e destek olduğunu ispat et. Ben bu makamda, görevde […]

Erdoğan’dan, Kılıçdaroğlu’na İŞİD cevabı “İspat et görevi bırakacağım”
  • 8 Şubat 2018 13:35
  • 8 Şubat 2018 13:46

İznews / Haber Merkezi – Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muhtarlarla yaptığı toplantıda CHP genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sert sözler söyledi.

Erdoğan, “Utanmadan, sıkılmadan bizim İŞİD ile işbirliği yaptığımız söylüyor. Bunda yüz yok, haysiyet yok, onur yok. Ne zaman bunu ispata davet ettiysem hiçbir zaman ispat etmemiştir. AK Parti’nin İŞİDD’e destek olduğunu ispat et. Ben bu makamda, görevde durmam çekilirim. Sen ispat edemezsen çekilir misin? Çekilemez. Hayatı yalan üzerine kurulu. DHKP-C ile yürüyen birisi. Bunlardan bir şey olabilir mi ya? Senin bu kağıtlarına biz alıştık. Bazı televizyonlarda bizim İŞİD ile ilgili söylediklerimizi açık ve net ortaya koyuyorlar. Çık açık ve net konuş. Bunlar terör örgütürüdür de. Ben El Nusra terör örgütüdür dedim, diyorum. Sen de DHKP-C terör örgütüdür de göreyim seni. Onların desteği ile Hakkari’de miting yapacak kadar zavallısın sen” ifadelerini kullandı.

“Bunlar ne hukuku ne de tabipliği kendi saltanatı altına alamazlar”

Gündemdeki konuları değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Tabipleri Birliği ve Türkiye Barolar Birliği’ne yüklendi. Her iki kuruma ilişkin süren isim tartışmalarına da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Tabipleri Birliği (TTB) ve Türkiye Barolar Birliği’nin (TBB) hukuk ve hekimliği saltanatları altına alamayacaklarını söyledi. Erdoğan, “TTB ve TBB’nin isimlerinden ‘Türk’ ibaresi çıkarılıyor, üye olma zorunluluğu kaldırılıyor. Bu ara tweetler atıyorlar. Biz Türkiye ve Türklük kavramına karşıymışız. Niye? TTB’nin isminden Türk’ün kaldırılmasını istediğimiz için. TTB’nin Türk kavramı ile alakası yok, Türklükle de bir alakası yok. Türkiye Barolar Birliği’nin de Türkiye’ye layık olan bir yanı yok. Bunlar ne hukuku ne de tabipliği kendi saltanatına alamazlar. Çıkartılacak olan kanunla, Bakanlar Kurulu ile tüm hekimler, hukukçular kendi derneğini kurabilecekler. Kalkıp tweet’lerle ev sahibini bastırmaya kalkıyorlar. Kullanamayacaksınız, ne Türk kavramını ne Türkiye ismini” şeklinde konuştu.