Doğu Guta ve Afrin’deki durumu görüşmek için toplanan BM üyeleri, partide göbek atıp oynadılar

Haber Merkezi | Fransa ve İngiltere, Afrin ve Doğu Guta’da devam eden operasyondan dolayı başarısız olan ateşkes kararının ardından, BM Güvenlik Konseyini acilen toplantıya çağırdı. BM Güvenlik Konseyi, on gün önce oy birliği ile Suriye’de 30 günlük ateşkes kararı almıştı. Ancak karar uygulanmadı ve çok sayıda sivilin hayatını kaybetmesi üzerine BMGK tekrardan toplanma kararı aldı. […]

Doğu Guta ve Afrin’deki durumu görüşmek için toplanan BM üyeleri, partide göbek atıp oynadılar
  • 7 Mart 2018 18:21
  • 7 Mart 2018 18:31

Haber Merkezi | Fransa ve İngiltere, Afrin ve Doğu Guta’da devam eden operasyondan dolayı başarısız olan ateşkes kararının ardından, BM Güvenlik Konseyini acilen toplantıya çağırdı.

BM Güvenlik Konseyi, on gün önce oy birliği ile Suriye’de 30 günlük ateşkes kararı almıştı. Ancak karar uygulanmadı ve çok sayıda sivilin hayatını kaybetmesi üzerine BMGK tekrardan toplanma kararı aldı.

Afrin ve Doğu Guta’da yaşanan sivillerin durumunu  görüşmek üzere Cenevre’deki BM İnsan Hakları Konseyi toplantısına giden üyeler, ABD ve Suudi Arabistan’ın düzenlediği ortak partide göbek atıp eğlendiler.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin (BMGK) 3 Mart’ta aldığı ateşkes kararı uygulanmamış ve kararın tekrardan görüşülmesi için üyeler bugün bir araya gelmişti.