Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Genel Sekreteri ile telefonda Kuzey Suriye’de kurulacak Ordu’yu görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile telefonda görüştü. İŞİD’le Mücadele Küresel Koalisyonu Sözcüsünün Suriye’nin kuzeyinde ‘Suriye Sınır Güvenliği Gücü’ tesis edileceği yönündeki açıklamasının gündeme geldiği görüşmede Erdoğan,  SDG komutasında faaliyet göstermesi öngörülen söz konusu türden bir güç oluşturulmasının kabul edilemez olduğunu vurguladı. NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ise Türkiye’nin kendini saldırılardan korumasının en doğal hakkı […]

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Genel Sekreteri ile telefonda Kuzey Suriye’de kurulacak Ordu’yu görüştü
  • 16 Ocak 2018 22:49

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile telefonda görüştü. İŞİD’le Mücadele Küresel Koalisyonu Sözcüsünün Suriye’nin kuzeyinde ‘Suriye Sınır Güvenliği Gücü’ tesis edileceği yönündeki açıklamasının gündeme geldiği görüşmede Erdoğan,  SDG komutasında faaliyet göstermesi öngörülen söz konusu türden bir güç oluşturulmasının kabul edilemez olduğunu vurguladı.

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ise Türkiye’nin kendini saldırılardan korumasının en doğal hakkı olduğuna işaret etti. Türkiye’nin NATO için önemli bir ülke olduğuna değinen Stoltenberg, Suriye’nin kuzeyinde sözü edilen türden bir güç oluşturulması hususunda kendilerine danışılmadığını anlattı.