ÇİN, Güney ve Kuzey Kore barışı için kapı araladı

İznews/Haber Merkezi- Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi, yaptığı açıklamada;Pekin’in,Kuzey ve Güney Kore’nin barış görüşmelerini sürdürebileceğini ve bu görüşmelerin yarımadada barış kapılarını yavaş yavaş açmasını umduğunu söyledi. Wang Yi, Güney Kore’de düzenlenen Kış Olimpiyat Oyunları’nda resmi olarak Kuzey Kore sporcularının yarışmasının görüşmeler için bir kapı araladığını belirtti. Güney Kore, Kış Olimpiyat Oyunları’nın Kuzey  Kore ile yeniden barışabilme […]

ÇİN, Güney ve Kuzey Kore barışı için kapı araladı
  • 8 Şubat 2018 09:39
  • 8 Şubat 2018 10:35

İznews/Haber Merkezi- Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi, yaptığı açıklamada;Pekin’in,Kuzey ve Güney Kore’nin barış görüşmelerini sürdürebileceğini ve bu görüşmelerin yarımadada barış kapılarını yavaş yavaş açmasını umduğunu söyledi.

Wang Yi, Güney Kore’de düzenlenen Kış Olimpiyat Oyunları’nda resmi olarak Kuzey Kore sporcularının yarışmasının görüşmeler için bir kapı araladığını belirtti.

Güney Kore, Kış Olimpiyat Oyunları’nın Kuzey  Kore ile yeniden barışabilme ihtimali oluşuracağını ve dünyanın en tehlikeli krizlerinden birinin çözümüne yönelik görüşmelerin başlatılması için bir fırsat olacağını umuyor.

Geçtiğimiz aylarda Kuzey Kore, Güney ile tekrar görüşebileceğine yönelik açıklamalarda bulunmuş, bu açıklamalar üzerine Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in, Kuzey Kore’yi  ülkesinde yapılacak Kış Olimpiyatları’na davet etmişti.