CHP erken seçim için düğmeye bastı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınan CHP’li Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’a sahip çıktı. Destek için Beşiktaş Belediyesi’ne gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, burada toplanan partililere hitap etti. Kılıçdaroğlu, “Belediyelerimizle uğraşıyorlar. Buradan sesleniyorum, bütün Türkiye, bütün dünya duysun. 14 belediye başkanımızı alsan dahi ne yaparsan yap İstanbul’u alacağız. Al ordunu […]

CHP erken seçim için düğmeye bastı!
  • 5 Ocak 2018 19:24
  • 5 Ocak 2018 19:37

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınan CHP’li Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’a sahip çıktı. Destek için Beşiktaş Belediyesi’ne gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, burada toplanan partililere hitap etti. Kılıçdaroğlu, “Belediyelerimizle uğraşıyorlar. Buradan sesleniyorum, bütün Türkiye, bütün dünya duysun. 14 belediye başkanımızı alsan dahi ne yaparsan yap İstanbul’u alacağız. Al ordunu gel televizyonlara konuşalım. Aldın görevden ne olacak yani? Beşiktaşlı vaz mı geçecek CHP’den? Yüzde 77 oy aldı zaten. Cesaret ediyorsanız yerel seçimleri bir an önce yapalım. Anayasayı değiştirelim. Göreceksin herkes boyunun ölçüsünü alacak” şeklinde konuştu.

İsim vermeden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çağrıda bulunan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, “Efendim belediye başkanımızı FETÖ’cülükle suçluyorlar. Ne FETÖ’cüsü kardeşim. Aynı menzile yürümüyor muydunuz? Ey Fetullah Gülen diyen sen değil miydin? Şimdi kalkmış bizi suçluyor. Ben senin ne mal olduğunu çok iyi biliyorum. Cesaretin varsa, yüreğin varsa senin istediğin televizyon kanalında senin istediğin gazetecilerle çık karşıma. Belediye başkanıyla ilgili ihbar var FETÖ’cü diye. 18 ay geçmiş. Başkan diyor ki soruşturun kardeşim soruşturun. Pasaportları iptal etmişsin. Çocuk okula gidemiyor yurt dışında. Soruşturun. Balyoz’da Ergenekon’da ne yapıldıysa aynısını bize yapıyorlar ama biz birileri gibi değiliz. Balyoz’da Ergenekon’da püskürttüler ama bizi püskürtemeyecekler”dedi.