CHP’den ‘çocuk istismarına hayır’ eylemi

Haber Merkezi | CHP kadın kolları örgütleri, çocuk istismarına tepki amaçlı ülke genelinde yaptıkları eş zamanlı eylem ile  “Çocuk tacizi insanlık suçudur” dedi. Eylemi basın mensuplarına değerlendiren CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, çocuklara yönelik taciz ve tecavüz olaylarının hiçbir şekilde kabul edilemeyeceğini söyledi. Bu tür olayların, toplum vicdanında derin yaralar açacağını ve en şiddetli […]

CHP’den ‘çocuk istismarına hayır’ eylemi
  • 23 Şubat 2018 14:22

Haber Merkezi | CHP kadın kolları örgütleri, çocuk istismarına tepki amaçlı ülke genelinde yaptıkları eş zamanlı eylem ile  “Çocuk tacizi insanlık suçudur” dedi. Eylemi basın mensuplarına değerlendiren CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, çocuklara yönelik taciz ve tecavüz olaylarının hiçbir şekilde kabul edilemeyeceğini söyledi. Bu tür olayların, toplum vicdanında derin yaralar açacağını ve en şiddetli tepki gösterilmesi gerektiğinin belirten Köse, CHP’li kadınlar olarak hem çocuk istismarına hem de kadına şiddete karşı ellerinden gelen çabayı göstereceklerini söyledi.

 İSTANBUL

CHP İstanbul İl Başkanlığınca, çocuklara yönelik cinsel istismar vakalarına dikkati çekmek ve toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla Baltalimanı Sahili’nden ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden “çocuk istismarına hayır” yazılı balonlar bırakılarak eylem yapıldı. Üzerinde, “çocuk İstismarına dur de” yazılı iki feribot da denizden eylemcilere destek verdi ve siyah balonları havaya bıraktı. Eylemde konuşan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, her gün ülkenin dört bir yanından çocuklara yönelik istismar haberlerinin geldiğini belirterek, “İstismar toplumsal hayatın her alanına sirayet etmiş durumda.” dedi.

 İZMİR

İzmir’de CHP’li kadınlar, çocuklara yönelik cinsel istismar olaylarındaki artışa tepki gösterdi. İstismarın son bulmasını isteyen CHP’li kadınlar, sorunu aşmanın formülünün eğitimden geçtiğine dikkat çekmek için 15 dakika boyunca kitap okudu.

 BALIKESİR

CHP Balıkesir İl Kadın Kolları üyeleri Ali Hikmet Paşa Meydanında “çocuk istismarına” dur demek için bir araya geldi. Türkiye’nin 81 ilinde kitap okuma eylemi yapılarak çocuklara karşı cinsel istismara dikkat çekildi.