Belçika’daki yargıtay kararı Remzi Kartal ve Zübeyir Aydar’ın yargılanmasının önünü açtı

Haber Merkezi I Belçika Yargıtayı, alt mahkemenin “PKK’lilerin terörden yargılanamayacağı” yönündeki kararını bozdu. Belçika Federal Savcılığı’nın istinaf mahkemesinin “PKK’lilerin terörden yargılanamayacağı” yönündeki kararına itirazı, Yargıtay tarafından karara bağlandı. Karara göre, bir alt mahkemenin kararı bozuldu ve dosya soruşturma dairesine iade edildi. Yargıtayın, savcılık itirazı üzerine vermiş olduğu karar doğrultusunda, PKK’nin Avrupa’daki üst düzey yöneticilerinden Remzi Kartal ve […]

Belçika’daki yargıtay kararı Remzi Kartal ve Zübeyir Aydar’ın yargılanmasının önünü açtı
  • 14 Şubat 2018 09:31
  • 14 Şubat 2018 09:37

Haber Merkezi I Belçika Yargıtayı, alt mahkemenin “PKK’lilerin terörden yargılanamayacağı” yönündeki kararını bozdu.

Belçika Federal Savcılığı’nın istinaf mahkemesinin “PKK’lilerin terörden yargılanamayacağı” yönündeki kararına itirazı, Yargıtay tarafından karara bağlandı.
Karara göre, bir alt mahkemenin kararı bozuldu ve dosya soruşturma dairesine iade edildi. Yargıtayın, savcılık itirazı üzerine vermiş olduğu karar doğrultusunda, PKK’nin Avrupa’daki üst düzey yöneticilerinden Remzi Kartal ve Zübeyir Aydar’ın da aralarında bulunduğu 36 kişinin terörle mücadele kanunları çerçevesinde yargılanmasının önü açıldı.

Kasım ayı başında, Belçika Federal Savcılığının temyiz mahkemesine yaptığı itirazda, “Silahlı mücadele ve terör örgütü” ayrımını yapan ilgili kanunun PKK’lilere uygulanamayacağı, suçlanan PKK’lilerin yaptıklarının terör eylemi olduğu belirtilmişti.