Avustralya’da sağcı milletvekili, solcu partiyi silahla tehdit etti

Haber Merkezi  I Avustralya Queensland Liberal Partisi milletvekili George Christensen, silahlı  fotoğrafının atına Clint Eastwood’un “Kirli Harry” filminden bir sözü yazarak sosyal medyada paylaştı. “Kendinize sormanız lazım, yeşil savunucuları kendinizi şanslı hissediyor musunuz?” Yeşiller Partisi Genel Başkanı Richard Di Natale bu paylaşım sonrası onlarca tehdit aldığını belirtip, bu fotoğrafı Avustralya polisine göndererek suç duyurusunda bulundu. Natale, ABD […]

Avustralya’da sağcı milletvekili, solcu partiyi silahla tehdit etti
  • 19 Şubat 2018 09:59

Haber Merkezi  I Avustralya Queensland Liberal Partisi milletvekili George Christensen, silahlı  fotoğrafının atına Clint Eastwood’un “Kirli Harry” filminden bir sözü yazarak sosyal medyada paylaştı.

“Kendinize sormanız lazım, yeşil savunucuları kendinizi şanslı hissediyor musunuz?”

Yeşiller Partisi Genel Başkanı Richard Di Natale bu paylaşım sonrası onlarca tehdit aldığını belirtip, bu fotoğrafı Avustralya polisine göndererek suç duyurusunda bulundu. Natale, ABD tarihinde yaşanan en kanlı lise katliamından hemen sonra bu paylaşımın yapılmasını da talihsizilik olarak değerlendirip Başbakan Malcolm Turnbull’u, Christensen’i, görevden almaya çağırdı.

Avustralya Federal Polis teşkilatı yaptığı açıklamada bu konunun “değerlendirilmekte” olduğunu ve bu konu hakkında daha fazla yorum yapmayacaklarını bildirdi.

Christensen ise, yaptığı paylaşımdan dolayı özür dilemeyi reddetti ve başka bir yazıda bunun “dil-in-cheek Kirli Harry fotoğrafı” olduğunu mayınlı bölgelerde ve kömür hatlarında protesto gösterileri düzenleyen yeşil eylemcilerin silahlardan çok daha büyük bir tehlike olduğunu söyledi.