AK Parti-MHP ittifakının adı belli oldu

Haber Merkezi | AK Parti ve MHP’nin 2019’daki seçimlerde yapmayı planladığı ittifakın ismi ‘Cumhur’ oldu. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin MHP ile 2019’da gerçekleştirilmesi planlanan seçimde yapacağı ittifakın adını ‘Cumhur’ olarak açıkladı. Erdoğan, partisinin grup toplantısının çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada “Genel Başkanlar olarak bu konuda mutabık kaldık. İttifakın adına ‘Cumhur ittifakı’ […]

AK Parti-MHP ittifakının adı belli oldu
  • 20 Şubat 2018 13:58

Haber Merkezi | AK Parti ve MHP’nin 2019’daki seçimlerde yapmayı planladığı ittifakın ismi ‘Cumhur’ oldu. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin MHP ile 2019’da gerçekleştirilmesi planlanan seçimde yapacağı ittifakın adını ‘Cumhur’ olarak açıkladı.
Erdoğan, partisinin grup toplantısının çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada “Genel Başkanlar olarak bu konuda mutabık kaldık. İttifakın adına ‘Cumhur ittifakı’ diyebiliriz” ifadesini kullandı. Erdoğan, çocuğa yönelik cinsel istismara yönelik idam cezası tartışmaları için de “Şu anda mevcut yasalar içinde idam yok ve böyle bir değişikliğin yapılabilmesi için ana muhalefetin de buna destek vermesi gerekir” dedi.