ABD’li Senatör:Bir sonraki hedefimiz Lübnan Hizbullahı olacak

Haber Merkezi | ABD’li meclis üyeleriyle birlikte İsrail’e giden senatör Graham, yetkililerin kendisine Lübnan Hizbullah’ıyla ilgili verdiği bilgiyi anlattı. Graham, Lübnan yönetiminde çok kuvvetli olan örgütün İsrail’e füze fırlatmasıyla ilgili olarak,”Eğer bu tehdit devam ederse; yani havaalanını vurabilen füzeler yapar ve İsrail Devleti’ne zarar verirlerse, içeri girmek zorunda kalacaklarını şüpheye kuşku bırakmayacak şekilde söylediler. Bir sonraki savaş Güney Lübnan’da […]

ABD’li Senatör:Bir sonraki hedefimiz Lübnan Hizbullahı olacak
  • 1 Mart 2018 21:20
  • 1 Mart 2018 22:54

Haber Merkezi | ABD’li meclis üyeleriyle birlikte İsrail’e giden senatör Graham, yetkililerin kendisine Lübnan Hizbullah’ıyla ilgili verdiği bilgiyi anlattı. Graham, Lübnan yönetiminde çok kuvvetli olan örgütün İsrail’e füze fırlatmasıyla ilgili olarak,”Eğer bu tehdit devam ederse; yani havaalanını vurabilen füzeler yapar ve İsrail Devleti’ne zarar verirlerse, içeri girmek zorunda kalacaklarını şüpheye kuşku bırakmayacak şekilde söylediler. Bir sonraki savaş Güney Lübnan’da olacak.”dedi.

ABD’li senatör, İran destekli Hizbullah’ın Lübnan’da hassas silah fabrikası yaptığını duyuran Ocak tarihli rapora da atıfta bulundu. Tahran’ı hedef alarak,”Uluslararası toplumu ve Trump’ı test ediyorlar.” diye konuştu.

Graham, İsrailli yetkililerin, İran’a ve desteklediği gruplara karşı, kendilerinden silah ve diplomatik destek istediğini de belirtti.