ABD’li Komutandan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Menbiç cevabı…!

İznews/Haber Merkezi – Amerika askerlerinin Menbic’te bulunması ABD ile Türkiye arasında gerginliğe neden oluyor.  Amerikan askerlerinin Menbic’den çekilmesini isteyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Amerikalı komutan tehdit gibi cevap verdi. New York Times’ın geçtiği habere göre, Özel Operasyonlar Komutanı General Jamie Jarrard ile birlikte Menbic sınır hattına giderek incelemelerde bulunan General Paul Funk, Gazetecilerin sorusu üzerine […]

ABD’li Komutandan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Menbiç cevabı…!
  • 9 Şubat 2018 12:48

İznews/Haber Merkezi – Amerika askerlerinin Menbic’te bulunması ABD ile Türkiye arasında gerginliğe neden oluyor.  Amerikan askerlerinin Menbic’den çekilmesini isteyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Amerikalı komutan tehdit gibi cevap verdi.

New York Times’ın geçtiği habere göre, Özel Operasyonlar Komutanı General Jamie Jarrard ile birlikte Menbic sınır hattına giderek incelemelerde bulunan General Paul Funk, Gazetecilerin sorusu üzerine Türkiye’nin Menbic’e yönelik herhangi bir saldırısına agresif bir  karşılık vereceklerini söyledi.

General Funk, “Bize yönelik bir saldırı olursa agresif bir şekilde karşılık verireceğiz ve kendimizi savunacağız” dedi. Haberde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Amerikan askerlerine Menbic’den çekilme çağrısı yapmasından sonra üst düzey Amerikalı askeri yetkililerin ilk kez Suriye’nin kuzeyinde sahaya gittiklerine dikkat çekildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Salı günü partisinin grup toplantısında Amerika’dan Menbic’deki askerlerini çekmesini istemişti.

Amerikan Merkez kuvvetler Komutanı Joseph Votel, Suriye’nin kuzeyinden çekilme veya Menbic’deki askerleri başka noktalara kaydırma gibi bir programlarının olmadığını söylemişti.