4 parti ittifak kararı aldı!

Haber Merkezi |  Erken seçim olasılıkları gündemi meşgul ederken partiler ittifak arayışlarını hızlandırdı. AK Parti ve MHP’nin ardından 4 parti daha ittifak kararı aldı. Anavatan Partisi, Doğru Yol Partisi, Hak ve Adalet Partisi ile Adalet Partisi ittifak kurduklarını açıkladılar. Muhalefet partilerinin,itifak ve uzlaşı görüşmelerinde ise şu ana kadar herhangi somut bir adım atılmış değil. Muhalefet partilerinin,”ilkeler […]

4 parti ittifak kararı aldı!
  • 2 Mart 2018 15:15
  • 2 Mart 2018 20:02

Haber Merkezi |  Erken seçim olasılıkları gündemi meşgul ederken partiler ittifak arayışlarını hızlandırdı. AK Parti ve MHP’nin ardından 4 parti daha ittifak kararı aldı. Anavatan Partisi, Doğru Yol Partisi, Hak ve Adalet Partisi ile Adalet Partisi ittifak kurduklarını açıkladılar.

Muhalefet partilerinin,itifak ve uzlaşı görüşmelerinde ise şu ana kadar herhangi somut bir adım atılmış değil. Muhalefet partilerinin,”ilkeler ittifakı” yapmaları gündemde. “İlkeler ittifakı” çağrısı Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’ndan gelmişti. Karamollaoğlu’nun çağrısına CHP ve İYİ Parti yaptıkları açıklamalarla olumlu baktıklarını ifade etmişlerdi. HDP ise referandumda “Hayır” kampanyası yürüten partilere çağrıda bulunarak hayır cephesini ortak zeminde buluşmaya davet etti.