SDG, IŞİD’in büyük saldırısını önledik

Suriye Demokratik Güçleri (SDG), IŞİD’in Deyrezor’da gerçekleştirmeyi planladığı saldırıyı önleyerek iki IŞİD mensubunu öldürdü. İngiltere merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi’nden yapılan açıklamada “SDG’nin kontrolü altındaki bölgelere saldırı hazırlığı içinde olan iki IŞİD üyesi Deyrizor’un doğusunda öldürüldü” denildi. IŞİD Rojava ve Suriye’de artık hiçbir bölgeyi kontrol etmese de insan kaçırma, vur-kaç saldırıları ve bombalama eylemleriyle güvenlik […]

SDG, IŞİD’in büyük saldırısını önledik
  • 18 Haziran 2024 09:21

Suriye Demokratik Güçleri (SDG), IŞİD’in Deyrezor’da gerçekleştirmeyi planladığı saldırıyı önleyerek iki IŞİD mensubunu öldürdü.

İngiltere merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi’nden yapılan açıklamada “SDG’nin kontrolü altındaki bölgelere saldırı hazırlığı içinde olan iki IŞİD üyesi Deyrizor’un doğusunda öldürüldü” denildi.

IŞİD Rojava ve Suriye’de artık hiçbir bölgeyi kontrol etmese de insan kaçırma, vur-kaç saldırıları ve bombalama eylemleriyle güvenlik riski oluşturmaya devam ediyor. SDG örgüte karşı sık sık operasyonlar gerçekleştiriyor.

DSG, “IŞİD hâlâ yeni terörist unsurlar toplamaya çalışıyor ve onları kendi saflarında radikalleştirmeye çalışıyor” diyerek uluslararası topluma kendi güçleriyle “etkili bir şekilde işbirliği yapma” çağrısında bulunmuştu.