Pakistan’da bir kişi, Kuran’a saygısızlık gerekçesiyle kalabalık tarafından yakılarak öldürüldü

Pakistan’da bir kişi Kuran’a saygısızlık ettiği gerekçesiyle kalabalık tarafından yakılarak öldürüldü. AFP’nin haberine göre güvenliği için karakolda tutulan adam, kalabalık tarafından kaçırıldı, ardından da öldürüldü. AFP’ye konuşan Svat bölgesinden bir polis kaynağı, “20’si akşamı Madyan şehrinde bir adam Kuran’ı yaktığı gerekçesiyle bölgede yaşayanlar tarafından ele geçirildi. Polis müdahale etti, bu kişiyi kurtardı ve bölgedeki bir […]

Pakistan’da bir kişi, Kuran’a saygısızlık gerekçesiyle kalabalık tarafından yakılarak öldürüldü
  • 22 Haziran 2024 11:10

Pakistan’da bir kişi Kuran’a saygısızlık ettiği gerekçesiyle kalabalık tarafından yakılarak öldürüldü. AFP’nin haberine göre güvenliği için karakolda tutulan adam, kalabalık tarafından kaçırıldı, ardından da öldürüldü.

AFP’ye konuşan Svat bölgesinden bir polis kaynağı, “20’si akşamı Madyan şehrinde bir adam Kuran’ı yaktığı gerekçesiyle bölgede yaşayanlar tarafından ele geçirildi. Polis müdahale etti, bu kişiyi kurtardı ve bölgedeki bir karakola getirdi” dedi. Bu kişinin bölgeden olmadığına da dikkat çekildi.

Aynı polis kaynağı, kızgın kalabalığı dağıtmak için polisin havaya uyarı ateşi açtığını, ancak bunun insanları daha çok kızdırdığını, sayısı polisten fazla olan kişilerin adamı karakoldan çekerek çıkardığını ve sopalarla dövdüğünü anlattı.

Bir başka bölge yetkilisi de yaşananları doğrulayarak, bu kişinin öldürüldükten sonra kızgın kalabalığın polisi taşladığını ve polisin de karakolu terk etmek zorunda kaldığını söyledi.