İsrail’den İran’a tehdit

Haber Merkezi/ İsrail,İran’a Avrupa ülkeleri aracılığıyla sert uyarılar içeren mesajlar gönderdi. İran’ın Lübnan ve Süriye’deki faaliyetleri nedeniyle Tel Aviv yönetiminin İran’a, Avrupa ülkeleri aracılığıyla  ciddi uyarılar içeren mesajlar gönderdiği öğrenildi. İsrail Kanal 10 televizyonunun İsrailli ve Avrupalı diplomatik kaynaklara dayandırdığı haberde, mesajların Almanya, İngiltere ve Fransa aracılığıyla İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile müsteşarına iletildiği, söz konusu mesajlarda […]

İsrail’den İran’a tehdit
  • 12 Şubat 2018 08:33

Haber Merkezi/ İsrail,İran’a Avrupa ülkeleri aracılığıyla sert uyarılar içeren mesajlar gönderdi.

İran’ın Lübnan ve Süriye’deki faaliyetleri nedeniyle Tel Aviv yönetiminin İran’a, Avrupa ülkeleri aracılığıyla  ciddi uyarılar içeren mesajlar gönderdiği öğrenildi.

İsrail Kanal 10 televizyonunun İsrailli ve Avrupalı diplomatik kaynaklara dayandırdığı haberde, mesajların Almanya, İngiltere ve Fransa aracılığıyla İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile müsteşarına iletildiği, söz konusu mesajlarda Lübnan’da füze ve silah fabrikası, Suriye’de ise askeri üs kurulmasıyla ilgili ciddi uyarılarda bulunulduğu kaydedildi.

Haberde, Fransa Dışişleri Bakanlığı Siyasi ve Güvenlik İşlerinden Sorumlu Genel Sekreteri Nicolas de Riviere’in iki hafta önce İran’ın Paris Büyükelçisi Ebu’l Kasım Delfi’yi çağırdığı, Riviere’nin çarşamba günü de üst düzey bir İranlı yetkiliyi çağırarak, İsrail’in mesajını ilettiği ifade edildi.