İsrail’den İran’a destek

İran’da son günlerde başlayan gösteriler ülke geneline yayıldı. İran hükümetinin müdahalesi sonucu şimdiye kadar 21 kişinin hayatını kaybetti Kudüs’ün Eski Mahalle semtini etkileyen yoğun yağmura rağmen gösterilerini sürdüren grubun açtığı posterlerde, “Kimse İran’ı kalbimizden söküp atamaz! İran’a yardım edin! Özgür İran! İran’da medya sadece rejimin sözcüsü” gibi ifadeler yer alıyordu.   KORKUNÇ SİYASET Gösteriyi düzenleyen […]

İsrail’den İran’a destek
  • 3 Ocak 2018 14:55
İran’da son günlerde başlayan gösteriler ülke geneline yayıldı. İran hükümetinin müdahalesi sonucu şimdiye kadar 21 kişinin hayatını kaybetti

Kudüs’ün Eski Mahalle semtini etkileyen yoğun yağmura rağmen gösterilerini sürdüren grubun açtığı posterlerde, “Kimse İran’ı kalbimizden söküp atamaz! İran’a yardım edin! Özgür İran! İran’da medya sadece rejimin sözcüsü” gibi ifadeler yer alıyordu.

 

KORKUNÇ SİYASET

Gösteriyi düzenleyen 35 yaşındaki Rani Amrani, İsrail’e 16 yaşında göç ettiğini belirterek şunları ifade etti: “Buradan tüm İranlı  İsraillilere ve tüm İsrail halkına, İran’daki halk isyanını, Özgür İran’ı desteklemeleri için çağrıda bulunuyoruz. İran’ı terk etmiş olabiliriz ancak hiç kimse İran’ı  kalbimizden söküp atamaz. Ülkemiz İran’ın güzellik ve zenginliği Tahran rejiminin uyguladığı korkunç siyasetten dolayı görmezden gelinemez. Persler tarih boyunca Yahudilerle iyi ilişkiler içinde idiler. Bugün İran medyasında gördüklerimiz halkın değil rejimin görüşüdür.”

İran halkına destek sadece İsrail’den gelmedi. Berlin, Roma ve Londra’da toplanan, çoğunluğunu İran göçmeni olan göstericiler Tahran’ı protesto etti ve İran halkının isyanını destekleyen pankartlar açtı.