Çavuşoğlu’ndan ABD’ye: Kaos Olur!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, YPG ile ordu kurma açıklaması sonrası ABD’ye “Koalisyon adına karar alamaz. Böyle bir adım atılamaz, bölgede kaos olur” dedi. ABD’nin son günlerde Kuzey Suriye (Rojava) ile attığı adımlar ve YPG ile kurmak istediği Sınır Muhafızları Güçleri (SMG) ordusu Türkiye’nin tepkisini çekmiş konu ile ilgili üst üste açıklamalar gelmişti. Son olarak konu […]

Çavuşoğlu’ndan ABD’ye: Kaos Olur!
  • 15 Ocak 2018 22:18
  • 15 Ocak 2018 22:25

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, YPG ile ordu kurma açıklaması sonrası ABD’ye “Koalisyon adına karar alamaz. Böyle bir adım atılamaz, bölgede kaos olur” dedi.

ABD’nin son günlerde Kuzey Suriye (Rojava) ile attığı adımlar ve YPG ile kurmak istediği Sınır Muhafızları Güçleri (SMG) ordusu Türkiye’nin tepkisini çekmiş konu ile ilgili üst üste açıklamalar gelmişti. Son olarak konu ile ilgili konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “ABD, Koalisyon adına karar alamaz. Böyle bir adım atılamaz, bölgede kaos olur. ABD’nin tarafını belli etmesi lazım, müttefiklerini mi yoksa terör örgütlerini mi tercih ediyor? Yarın ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ile bu konuyu görüşeceğiz. Rakka’da bize verilen sözler tutulmadı. PKK ile nasıl mücadele ediyorsak YPG ile de ederiz. Biz kendi tedbirlerimizi alırız. Arkasında kim olursa olsun; ABD veya başka ülke olmuş, bizi ilgilendirmez” dedi.