Astana görüşmeleri Mart ayında yapılıyor

Haber Merkezi I Rusya’nın liderliğinde, Türkiye ve İran’ın katılımıyla gerçekleştirilen “Suriye” konulu Astana Görüşmeleri,mart ayında Kazakistan’da yapılacak. Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mikhail Boğdanov,bugün yaptığı açıklamada; Rusya, Türkiye ve İran Dışişleri bakanlarının olası bir toplantısının Kazakistan’ın  Astana şehrinde Mart ayında yapılabileceğine dair görüşmeler yaptıklarını ve tarafların bu konuda görüş birliğine vardıklarını ifade etti. Boğdanov, İsrail’in Suriye’ye saldırmasından […]

Astana görüşmeleri Mart ayında yapılıyor
  • 12 Şubat 2018 12:37
  • 12 Şubat 2018 18:16

Haber Merkezi I Rusya’nın liderliğinde, Türkiye ve İran’ın katılımıyla gerçekleştirilen “Suriye” konulu Astana Görüşmeleri,mart ayında Kazakistan’da yapılacak.

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mikhail Boğdanov,bugün yaptığı açıklamada; Rusya, Türkiye ve İran Dışişleri bakanlarının olası bir toplantısının Kazakistan’ın  Astana şehrinde Mart ayında yapılabileceğine dair görüşmeler yaptıklarını ve tarafların bu konuda görüş birliğine vardıklarını ifade etti.

Boğdanov, İsrail’in Suriye’ye saldırmasından sonra,Ortadoğu’da gerilimin tırmanmaya başlamasıyla ilgili de İsrail’e uyarılarda bulunduklarını belirtti.